Relaks

Sposoby na przekształcenie łazienki w centrum relaksu

• Zakładki: 67


Współczesny tryb życie jest bardziej wymagający, niż kiedykolwiek wcześniej. Szybkie tempo pracy i duża ilość zobowiązań negatywnie wpływa na nasze samopoczucie fizyczne oraz psychiczne. Coraz częściej potrzebujemy sposobu na odreagowanie. Teraz możesz to zrobić przekształcając swoją łazienkę centrum relaksu.

Aromaterapia

Wprowadzi do łazienki znakomite zapachy, dzięki którym będziemy mogli poczuć się jakbyśmy przebywali na łonie natury. To co czujemy ma bardzo duży wpływ na to, jak postrzegamy otoczenie. Jeżeli wypełnimy łazienkę naturalnymi zapachami, zrelaksujemy umysł i ciało.

Nastrojowe oświetlenie

Najbardziej wartościowe jest światło naturalne, dlatego jeżeli mamy możliwość, korzystajmy z niego. Jeśli jednak nasza łazienka jest pozbawiona dostępu do naturalnego oświetlenia, wyposaż swoją łazienkę w nastrojowe lampy i rozświetl nimi pomieszczenie, nadając mu w ten sposób pożądany charakter.

Rośliny

Wprowadzenie do łazienki kilku roślin sprawi, że poczujesz się jakbyś przebywał w środowisku naturalnym. Rośliny pięknie wyglądają, a także naturalnie oczyszczają powietrze. W łazience dobrze sprawdzą się paprotki, ponieważ lubią wilgoć.

Nastrojowa muzyka

Zamieszczenie w łazience głośnika i puszczenie z niego nastrojowej muzyki wprawi Cię w bardzo dobry nastrój i pomoże zrelaksować. Polecamy muzykę o spokojnym charakterze, szczególnie smooth jazz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
201 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *