Rodzina

Wyposażenie łóżeczka dla noworodka – co powinno się w nim znaleźć?

• Zakładki: 22


Twoja rodzina niedługo się powiększy? Chcesz dowiedzieć się, jak przygotować maluszkowi miejsce do spania? Co jest niezbędne w dziecięcym łóżeczku – pościel, prześcieradło do łóżeczka i co jeszcze? Mamy dla Ciebie gotową listę!

Co do łóżeczka dla noworodka? [LISTA]

Co musi znaleźć się w wyposażeniu łóżeczka dla małego dziecka?

  • Materac – z wypełnieniem syntetycznym, antyalergicznym, najlepiej dość twardy, żeby zapewniał równomierne podparcie kręgosłupa noworodka, i dopasowany do wymiarów łóżeczka.
  • Pościel albo śpiworek do spania – rożek albo śpiworek dla niemowlaka do spania zapewni dziecku nie tylko ciepło, ale też przyjemne otulenie jak w brzuchu mamy; kiedy maluch wyrośnie ze śpiworka, kolejnym zakupem powinna być pościel do łóżeczka.
  • Prześcieradło do łóżeczka – dopasowane do wymiarów łóżeczka, może być z gumką, aby materiał dobrze przylegał do materaca i było odpowiednio naprężone; powinno być wykonane z naturalnych, przyjemnych w dotyku materiałów, na przykład z bawełny.
  • Płaska poduszka – do użytku tylko, kiedy maluch ma katar i problemy z oddychaniem, na co dzień noworodki powinny spać na płaskim podłożu; jeśli już chcecie kupić poduszkę, wybierzcie płaski model z atestowanej bawełny z antyalergicznym wypełnieniem.
  • Ochraniacz na materac – zabezpieczy materac przed przeciekiem płynów.

I gotowe! Te elementy to niezbędnik. Kolorowe zabawki i organizery są już tylko dodatkiem. Ty decydujesz, co jeszcze dokupisz do łóżeczka. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Kajtkowe Love.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *