Czas wolny

Podkolanówki jeździeckie czy zwykłe skarpetki?

• Zakładki: 52


Kompletujesz zestaw odzieży do jazdy konnej i zastanawiasz się, czy musisz kupić specjalne podkolanówki na konia? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź, by wybrać lepszą opcję. Dobierz bieliznę do bryczesów i butów.

Podkolanówki jeździeckie – zalety

O ile niektóre elementy garderoby jeździeckiej – chociażby kask czy bryczesy – wydają się niezbędne, o tyle z części, np. koszulki polo, można zrezygnować. Podkolanówki jeździeckie należą do tej drugiej kategorii, a więc rzeczy fakultatywnych. Niosą jednak na tyle ważne korzyści, iż w przypadku wieloletniej jazdy konnej warto rozważyć zakup.

Profesjonalne podkolanówki jeździeckie, np. firmy Spooks dostępne w sklepie jeździeckim Equishop, są wyprofilowane do celu użytkowania. Mają wysokość odpowiadającą sztylpom bądź oficerkom, dzięki czemu gwarantują wygodę i zabezpieczenie przed otarciami, odparzeniami. Są wykonane z materiałów oddychających, przyjemnych w dotyku, odprowadzających pot na zewnątrz i trwałych.

Zwykłe kolorowe skarpetki w konie – zalety

Na wczesnym etapie przygody z jeździectwem, kiedy jeszcze nie wiesz, czy jazda konna stanie się Twoją pasją i będziesz ją kontynuował, wystarczające będą zwykłe skarpetki. Bez trudu znajdziesz warianty z podobizną koni, idealne nie tylko na zajęcia jeździeckie. Jeśli zdecydujesz się na zakupy w sklepie innym niż Equishop, pamiętaj o zweryfikowaniu materiału skarpetek. Muszą zapewniać komfort i gwarantować zdrowie skóry, paznokci.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
141 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *