Sport

Jak zapobiegać typowym urazom sportowym?

• Zakładki: 110


Zarówno osoby uprawiające sport regularnie, jak i początkujący są narażeni na kontuzje. Warto zadbać o to, by przeciwdziałać im już przed podjęciem aktywności sportowej, ponieważ zapobieganie to najlepsze lekarstwo. Poniżej wskazówki, które pomogą Ci uniknąć urazów sportowych.

Rozgrzewaj się przed treningiem

Przeprowadzenie rozgrzewki przed ćwiczeniami to obowiązek, który powinny wykonywać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Delikatne rozciąganie oraz ruch pozwolą zapobiec kontuzjom. Rozgrzewka dobrze wpływa na elastyczność, zmniejsza prawdopodobieństwo napięcia mięśni. Wystarczy poświęcić 5 lub 10 minut.

Zakładaj odpowiednie obuwie

Nie wszystkie buty będą nadawać się do uprawiania niektórych dyscyplin sportowych, szczególnie jeśli chodzi o bieganie oraz sporty terenowe. Noszenie niewłaściwych butów może przyczynić się do skręcenia kostki lub naderwania mięśnia. Warto udać się do sklepu sportowego i wybrać dla siebie buty, które będą adekwatne do uprawianego przez nas sportu.

Zakładaj kask

Istnieje wiele rodzajów sportu, podczas których szczególnie jesteśmy narażeni na urazy i kontuzje. Jazda na rowerze, hokej, czy rugby to świetne aktywności, jednakże bez odpowiedniego wyposażenia i ostrożności mogą spowodować wiele niedobrego, w szczególności wstrząs mózgu. Dlatego warto zakładać kask, ponieważ ochroni on naszą głowę przed urazami.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
255 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *