Czas wolny

Jak wybrać odpowiedni długopis?

• Zakładki: 38


Swój ulubiony długopis zawsze warto mieć przy sobie. Nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba podpisania np. ważnych dokumentów. Kupując długopis warto się kierować przede wszystkim swoimi własnymi potrzebami. Jeśli długopis ma być praktyczny i komfortowy w użytkowaniu, to najlepiej sprawdzi się lekki żelowy długopis w kolorze czarnym lub niebieskim. Długopis powinien być wygodny do trzymania w ręce. Musi on więc być odpowiednio wyprofilowany tak, by dobrze leżał w dłoni, nie ślizgał się i nie powodował dyskomfortu nawet wtedy, gdy będziemy z niego intensywnie korzystać. Dobrze sprawdzi się np. długopis z gumowym uchwytem, który posiada również wygodne wgłębienia. 

Warto zainwestować w produkt, który został solidnie wykonany. Ważne będzie tutaj przede wszystkim tworzywo. Trzeba jednak zwrócić uwagę też na wkład i skuwkę. Tusz nie może się wylewać. Dodatkowo wkłady słabej jakości mogą przerywać lub powodować rozmazywanie się pisma. Długopis musi się dać delikatnie prowadzić, bez potrzeby dociskania go do kartki. Istotna będzie też waga produktu, im lżejszy długopis, tym lepiej.

Jeśli zależy nam na długopisie, który będzie jednocześnie eleganckim, modnym gadżetem to warto tutaj postawić na długopisy parkera, zwłaszcza jeśli wybierzemy model dodatkowo zdobiony czy np. wykończony różowym złotem. Taki długopis świetnie sprawdzi się także jako prezent np. na urodziny, pod choinkę czy dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego. Długopis można zapakować w eleganckie pudełko prezentowe.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Artykuły szkolne, plastyczne i biurowe Smartkleks.pl

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
67 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *