Rodzina

Dlaczego niektórych garnków nie można myć w zmywarce? Odpowiada Gerlach

• Zakładki: 24


Mycie naczyń w zmywarce jest wygodnym i szybkim sposobem na utrzymanie ich w czystości. Niestety niektóre garnki nie wychodzą zwycięsko ze spotkania ze zmywarką, zmieniając swój kolor lub też tracąc naturalne właściwości przypisane danemu materiałowi. Zanim zdecydujesz się na zakup garnków, które wpadły ci w oko, upewnij się, że nie będziesz musiał wracać do ręcznego zmywania.

Zmywarka przeprowadza czyszczenie w 3 etapach. Podczas płukania naczynia uderzane są ciepłą wodą, by po prostu je zmoczyć. Podczas głównego cyklu zmywania podgrzewana woda dociera do wszystkich naczyń. Proces czyszczenia wieńczy płukanie, czyli obmywanie naczyń gorącą wodą z sieci i usuwanie zalegającej piany. Wybierając komplet garnków do zmywarki, musisz upewnić się, że naczynia będą odporne na powstawanie ognisk korozji. 

Jak wybrać odpowiedni garnek do mycia w zmywarce?

Chcąc czyścić garnki w sposób automatyczny, upewnij się, że producent oznaczył je jako przeznaczone do mycia w zmywarce. Wybieraj garnki wykonane ze stali nierdzewnej, np. Gerlach-zestaw wzmocniony niklem, ponieważ są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie detergentów. Ważne jest również, aby garnki miały gładkie i proste ścianki wewnętrzne, bez żadnych ostrych krawędzi lub elementów dekoracyjnych, które mogłyby uszkodzić bęben zmywarki. Ponadto naczynia powinny mieć odpowiedni rozmiar i pojemność, aby pasowały do bębna urządzenia. Pamiętaj, by usuwać resztki jedzenia i tłuszczu, a przed włączeniem zmywarki sprawdź, czy naczynia są odpowiednio ułożone i nie za bardzo sklejone ze sobą. 

Jakich garnków nie należy myć w zmywarce?

Garnki żeliwne, z powłoką ceramiczną, a także naczynia teflonowe i miedziane powinny być myte ręcznie, dlatego, że kontakt z wysoką temperaturą i środkami czyszczącymi używanymi w zmywarce może uszkodzić naczynia i sprawić, że utracą swojej właściwości. Mosiądz i aluminium szybko korodują w wysokich temperaturach, więc o ile producent nie zadbał o ich zabezpieczenie, to komplety garnków wykonane z tych materiałów, również trzeba trzymać z daleka od zmywarki.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
122 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *