Czas wolny

Zestaw małych garnków — do czego można go wykorzystać? Odpowiadają eksperci z firmy Gerlach!

• Zakładki: 19


Zestawy garnków są niezbędnymi elementami wyposażenia każdej kuchni. Bez nich nie można by było przygotowywać pysznych posiłków. W większości kompletów znaleźć można między innymi małe garnki. Do czego najlepiej jest je wykorzystać i jakie są ich największe zalety?

Małe garnki do codziennego użytku

W kuchni bardzo istotne oprócz garnków dużych są także małe garnki. Wbrew pozorom zestaw małych garnków może być bez problemu wykorzystywany do codziennego gotowania posiłków. Dzięki swoim rozmiarom garnki te nie są ciężkie, nawet jeśli przenoszone są razem z zawartością. Zwykle zawierają rączki ulokowane po obu stronach, a w komplecie dostać je można wraz z przykrywkami. Tego typu modele garnków mają najczęściej pojemność od 1,5 do 4 litrów. Posłużyć mogą między innymi do gotowania sosów, ale także do podgrzewania posiłków. Dzięki niewielkim rozmiarom nie będzie problemu z umieszczeniem ich w lodówce.

Małe rondle

Innym, ale równie popularnym typem małych garnków są rondle. Charakteryzuje je długa rączka, która znacznie usprawnia i ułatwia gotowanie. Umożliwia wygodne podnoszenie i przenoszenie garnka bez ryzyka poparzenia się. Rondle wykorzystuje się zwykle do przygotowywania sosu, ale można w nich także przyrządzić nieco mniejszą porcję potrawy lub konkretny składnik dania. Warto mieć przynajmniej jeden rondel na wyposażeniu kuchni.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *