Czasami proste rozwiązania są najlepsze i mogą zapewniać efektywność i bezpieczeństwo. Doskonałym tego przykładem są zapory parkingowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.
Czym są zapory parkingowe?
Prowadząc swoją firmę i posiadając parking, trzeba pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach. Jednym z nich są zapory parkingowe. Można je zauważyć nie tylko na prywatnych parkingach, ale i osiedlach mieszkalnych czy w podziemnych garażach. Zapory parkingowe są dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się gdy posiadacie swoje miejsce parkingowe i nie chcecie, aby inny kierowca jej zajął. Zapory parkingowe są to elementy, które służą do zabezpieczenia miejsca parkingowego nie tylko przed dostępem nieupoważnionych pojazdów, ale też wjazdu na dany teren. Blokady mogą występować w formie stałej. Najczęściej są to słupki czy odbojnice. Są też inne formy, a więc zapory parkingowe składane. Najczęściej są one zamykane na zamek z kluczykiem. Takie zapory można też umieszczać na stanowiskach dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że osoba nieupoważniona zajmie dane miejsce. Trzeba jeszcze pamiętać, że stosowanie zapór parkingowych w świetle prawa jest legalne, pod warunkiem, że jesteście właścicielami danego miejsca parkingowego. Trzeba też pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie takie zapory powinny być atestowane. Zapory parkingowe mogą być też zamykane na pilota. Wszystko zależy od tego, jakie urządzenie wybierzecie.
Zapory drogowe – jakie wybrać?
Można zdecydować się na zaporę drogową w formie słupa z oświetleniem. Jest ona obsługiwana za pomocą dostosowanej centrali. Najlepiej sprawdzi się do blokowania przejazdu w miejscach, gdzie natężenie ruchu jest średnie. Na uwagę zasługuje też blokada ręczna, która służy do rezerwacji miejsc parkingowych. Tego typu modele są bardzo lekkie, gdyż ważą nie więcej niż 7 kg. Wyróżnia je także szybka instalacja. Jeszcze innym rodzajem jest duża zapora drogowa, która nie posiada siłownika. Można też zdecydować się na zaporę łańcuchową, która wyposażona jest w siłownik elektromechaniczny i wbudowaną centralę sterującą. Wyróżnia ją możliwość samokodowania pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Posiada płytę sterującą, która jest wbudowana, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Można jeszcze wykorzystać funkcję automatycznego zamykania, gdzie czas regulowany jest timerem. W tym przypadku czas otwierania wynosi zaledwie 11 sekund. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest słupek stalowy. Szczególnie sprawdzi się tam, gdzie potrzebna jest komunikacja podczas wjazdu czy też wyjazdu z danego terenu. To ostatnie rozwiązanie jest najdroższe.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Twoja Brama.
Fot. Shutterstock