Czas wolny

Wakacje nad Morzem Śródziemnym – TOP 4 miejsca, gdzie najlepiej je spędzić?

• Zakładki: 58


Morze Śródziemne słynie ze swoich kurortów i co roku w sezonie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie. Wypoczynek nad tym morzem to gwarancja ładnej pogody i dostępu do czystej, ciepłej wody. Gdzie konkretnie warto się zatrzymać?

1. TOP 4 miejsca na nad morzem Śródziemnym — Francja

Najsłynniejsze plaże rozciągają się wzdłuż Lazurowego Wybrzeża, od Prowansji aż do granicy z Włochami. Jest to region wyjątkowo popularny wśród turystów, a obok luksusowych kurortów są tu także ośrodki wypoczynkowe w bardziej przystępnych cenach. Komu zależy na spokojnym wypoczynku, powinien unikać tych najpopularniejszych miejscowości, natomiast miłośnicy nocnego życia z pewnością docenią atrakcje Nicei, Saint-Tropez czy Cannes. Lazurowe Wybrzeże warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękne plaże, ale też niepowtarzalny klimat, stylową architekturę i doskonałą kuchnię.

2. TOP 4 miejsca na nad morzem Śródziemnym — Grecja

Grecja to wprost wymarzone miejsce na udane wakacje. Jak można przeczytać na https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/grecja/, przez całe lato jest tu bardzo ciepło i bezdeszczowo, a woda w morzu ma przynajmniej 23-24 stopnie Celsjusza. Wybór kurortów jest ogromny, i to nie tylko na stałym lądzie, ale i na słynnych, greckich wyspach jak Rodos, Kreta, Santorini, Zakintos czy Korfu. Nawet w szczycie sezonu da się tu wypocząć za rozsądne pieniądze, choć podczas zwiedzania greckich zabytków trzeba się liczyć z dość dużymi tłumami turystów.

3. TOP 4 miejsca na nad morzem Śródziemnym —Czarnogóra

Czarnogóra to niewielki kraj na Półwyspie Bałkańskim. Nie tak słynny jak Włochy czy Grecja, ale coraz bardziej doceniany przez turystów ze względu na wspaniałe plaże, doskonałe warunki do żeglowania i przystępne ceny. Hotele zapewniają wysoki poziom usług, można też wynająć nad morzem prywatną kwaterę. To świetne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, bo całkiem blisko plaż znajdują się imponujące góry, kaniony, na których można uprawiać rafting, parki narodowe z licznymi trasami trekkingowymi i rowerowymi. Do tego dochodzą jeszcze unikalne zabytki.

4. TOP 4 miejsca na nad morzem Śródziemnym — Chorwacja

Chorwacja to sąsiad Czarnogóry i jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach kierunków turystycznych. Najwięcej osób przyjeżdża tu oczywiście po to, aby wypocząć nad morzem, a w Chorwacji nadmorskich miast i miasteczek jest co niemiara. Najbardziej znane miejscowości wypoczynkowe to Split, Dubrownik, Zadar, wiele osób zatrzymuje się także na półwyspie Istria lub na jednej z chorwackich wysp, na przykład Hvar albo Brač. Do Chorwacji chętnie zjeżdżają amatorzy żeglowania, bo są tutaj idealne warunki do uprawiania tego sportu – jacht można wynająć na miejscu, ale w sezonie wakacyjnym koniecznie trzeba zrobić wcześniej rezerwację.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
139 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *