Podróże

Urlop w Górach Stołowych – nocleg, atrakcje, ciekawe miejsca

• Zakładki: 32


Byliście już w Górach Stołowych? To pasmo górskie znajdujące się w Sudetach Środkowych, na granicy Polski i Czech. Najwyższym szczytem tego pasma jest Szczeliniec Wielki 919 m n.p.m., jednak to nie wysokość jest atutem tych gór, a ich niesamowite ukształtowanie! Góry Stołowe są nielicznymi górami płytowymi w Europie, dlatego warto je zobaczyć niezależnie od pory roku. Dowiedzcie się jakie są atrakcje w Górach Stołowych, co odwiedzić, gdzie się zatrzymać?

Noclegi w Górach Stołowych – komfortowe domki 

Baza noclegowa w okolicy Gór Stołowych jest bardzo rozbudowana. Do wyboru turystów są liczne pensjonaty, hotele, agroturystyki i inne obiekty. Jednak naszym faworytem są domki całoroczne. Nocleg w domkach koło Gór Stołowych daje dużą niezależność podczas urlopu. To fantastyczne rozwiązanie dla rodzin i grup znajomych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i swobodę. Osada Orlica umiejscowiona jest w niewielkiej miejscowości Lasówka koło Zieleńca, więc stanowi doskonałą bazę wypadową w Góry Stołowe. 

Co warto zobaczyć w Górach Stołowych?

Wybierając się w Góry Stołowe koniecznie zaplanujcie wycieczkę na Szczeliniec Wielki. To najwyższy szczyt tego pasma i jednocześnie stanowi pozostałość najwyższego poziomu Gór Stołowych. Podczas wędrówki na Szczeliniec możemy podziwiać liczne formacje skalne o tak zabawnych nazwach jak „Małpolud” czy „Kwoka”. Zanim dostaniemy się na szczyt Szczelińca musimy pokonać 680 kamiennych schodów, jednak widok ze szczytu rekompensuje trud! 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *