Czas wolny

Szelki czy obroża dla psa?

• Zakładki: 25


Szelki i obroża to alternatywne akcesoria spacerowe dla psa. I jedno, i drugie ma zwolenników. Jakie zalety podkreślają entuzjaści szelek i obroży? Przeczytaj artykuł i poznaj plusy i minusy obu rozwiązań, aby wybrać lepsze dla Twojego pupila.

Szelki dla psa – zalety i wady

Miękkie i obejmujące klatkę piersiową szelki dla psa zapobiegają podduszaniu i liniowemu uciskowi. Siła gwałtownego pociągnięcia smyczy rozkłada się na większą część ciała niż w przypadku obroży. Ze względu na różne materiały i wypełnienia akcesoria takie jak szelki dla psa BLOOM świetnie sprawdzają się jesienią i zimą zamiast kubraczka.

Łagodne szelki mogą się nie sprawdzić w przypadku psa silnego i gwałtownego. Dają mniejszą kontrolę nad pupilem niż obroża. Zakłada się je dłużej niż obrożę. Źle dobrane akcesorium może doprowadzić do deformacji łopatek, dlatego przed zakupem szelek należy zmierzyć pupila.

Obroża dla psa – zalety i wady

Jeśli chcesz mieć dużą kontrolę nad psem, zdecydowanie lepsza będzie obroża. Jest to również właściwe akcesorium dla psów dużych, silnych i trudnych do okiełznania. Świetnie sprawdza się podczas szkoleń. Przed spacerem nie trzeba tracić czasu na przygotowania – pies może nosić obrożę cały czas.

Jedna z największych wad obroży to silny liniowy ucisk podczas ściągania smyczy. Szarpnięcie smyczy przez człowieka lub zerwanie się do biegu przez psa poddusza go, a także może spowodować trwałe uszkodzenie kręgów szyjnych. Obroża wywołuje nacisk na krtań i tchawicę, co może mieć szczególnie zgubne skutki u psów z krótką szyją.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bowlandbone.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *