Podróże

Pierwszy wyjazd do Holandii – jak przygotować się do pracy w Holandii?

• Zakładki: 34


Pierwszy zarobkowy wyjazd do Holandii wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności, które są niezbędne, by móc podjąć legalną pracę. Dowiedz się, jak przygotować się do wyjazdu do Holandii i o czym trzeba pamiętać tuż po przybyciu na miejsce.

Jak się przygotować do pierwszego wyjazdu do Holandii?

Jeśli decydujesz się na swój pierwszy wyjazd do Holandii, zacznij od zarejestrowania się w biurze pracy za granicą. Sprawdź, czy wybrana agencja jest wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Pracy, by mieć gwarancję bezpiecznej i legalnej pracy w Niderlandach. Przygotuj CV w języku polskim lub angielskim, ważny dowód osobisty lub paszport i prawo jazdy, jeśli takie posiadasz. Jeśli masz uprawnienia na wózki widłowe lub inne dodatkowe dokumenty, również przygotuj je na potrzeby rekrutacji. Jeszcze przed wizytą w biurze pracy warto otworzyć konto w EU, na które będzie wpływać Twoje wynagrodzenie. Korzystanie z konta złotówkowego jest nieopłacalne ze względu na niekorzystny dla klienta banku przelicznik walut, dlatego konto walutowe – choć nieobowiązkowe – jest niezwykle przydatne.

W Polsce konieczne będzie podpisaniu umowy z biurem pracy za granicą, natomiast tuż po przyjeździe na miejsce pracy zobowiązany zostaniesz do wyrobienia numeru BSN, który jest odpowiednikiem polskiego NIP-u. Numer ten jest niezbędne do podjęcia zatrudnienia na terenie Holandii, do ubezpieczenia zdrowotnego, a także rozliczenia z holenderskim urzędem podatkowym. Wydawany jest on jednorazowo i bezpłatnie – decyzję o jego przyznaniu koniecznie zachowaj z innymi ważnymi dokumentami.

O wskazówki dotyczące warunków zakwaterowania i pobytu w Holandii dopytaj pracownika biura pracy. Praktyczne rady i podpowiedzi co spakować, a czego ze sobą nie zabierać będą przydatne szczególnie w pierwszych dniach i tygodniach pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z Biurem Pracy Work Centre.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
55 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *