Rodzina

Pasta czy krem do butów? Czym się różnią?

• Zakładki: 217


Pewnie masz w swojej garderobie ukochane buty, bez których nie wyobrażasz sobie niejednej stylizacji. Uwielbiasz je, bo są wygodne, przeszły z Tobą setki jak nie tysiące kilometrów, a na dodatek są bardzo trwałe. Nic dziwnego, że szukasz dobrego środka do pielęgnacji swojego obuwia. Co będzie lepsze pasta czy krem do butów? Zobacz, czym się różnią!

Czym różni się pasta od kremu do butów?

Wiele osób wychodzi z założenia, że nie ma znaczenia, czy do pielęgnacji obuwia wybierze pastę, czy krem. Tymczasem różnica między tymi produktami jest znacząca. Pasta do butów to przede wszystkim wosk oraz naturalne żywice. Służy do pielęgnacji obuwia ze skóry, a właściwie do jego polerowania. Pasta pokryje drobne uszkodzenia, nada połysk i tym samym sprawi, że buty będą wyglądały jak nowe.

Z kolei krem to butów do produkt, który ma wzmocnić i uelastycznić skórę. Posiada wiele kolorów, dzięki czemu z łatwością możesz dopasować krem do swoich butów. Zawarte w produkcie składniki aktywne mają nie tylko pielęgnować i wzmacniać cholewkę skórzanego obuwia, ale również chronić ją przed pęknięciami, uelastyczniać oraz nadawać wysokiego, eleganckiego połysku.

Jak używać pasty do butów?

Do pastowania butów będziesz używać miękkiej szmatki i z pewnością sama pielęgnacja obuwia potrwa dłużej. Zanim jednak przystąpisz do tej czynności, oczyść buty z kurzu i brudu. Użyj do tego miękkiej szczotki lub delikatnie wilgotnej szmatki. Następnie owiń wokół palca szmatkę do pastowania butów i sięgnij po odrobinę produktu do słoiczka. Masuj skórę cholewki okrężnymi ruchami. Następnie usuń nadmiar pasty i wypoleruj skórę.

Artykuł został zrealizowany we współpracy z firmą Cocine.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
598 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *