Rodzina

Panel ogrodzeniowy – podstawa do stworzenia solidnego ogrodzenia

• Zakładki: 23


Wybór ogrodzenia ma znaczenie. W końcu ma ono zapewniać bezpieczeństwo, ale też prywatność. Warto wykonać ogrodzenie z panelu ogrodzeniowego. Dziś podpowiemy Wam, jaki panel ogrodzeniowy wybrać. Poznajcie zalety takiego rozwiązania.

Panel ogrodzeniowy – jak wybrać najlepszy?

Wybierając panele ogrodzeniowe, można zyskać naprawdę trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne ogrodzenie. Rzecz jasna dostępne są różne panele. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Można zdecydować się na panele 2D bądź też panele 3D. Panele 2D nie mają przetłoczeń, za to cechuje je podwójny pręt poziomy, który zapewnia większą sztywność i trwałość. Natomiast panele 3D posiadają charakterystyczne tłoczenia, które mają kształt litery V. Oczywiście przy wyborze panelu należy zdecydować się na taki, który wykonany jest z grubego drutu. Sprawdzi się panel ogrodzeniowy 4 mm bądź 5 mm. W ten sposób zyskuje się jeszcze trwalsze ogrodzenie, które posłuży przez lata. Dobry panel ogrodzeniowy powinien być wykonany ze stali ocynkowanej. Dzięki temu będzie odporny na korodowanie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na panel, który posiada podwójne zabezpieczenie przed korozją. W tym przypadku będzie zabezpieczony jeszcze lakierem nanoszonym proszkowo. 

Jak wybrać wysokość panelu ogrodzeniowego?

Przy wyborze panelu ogrodzeniowego poza grubością drutu należy kierować się także wysokością, przy czym wysokość powinno się dobierać pod kątem danego terenu. W ogródkach działkowych sprawdzą się przęsła o wysokości 1 metra, natomiast w przypadku ogrodzenia domu lepiej wybrać wyższe panele – 1,2 lub 1,5 m. Na nierównym terenie lepiej sięgnąć po przęsła o wysokości 1,7 m. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
147 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *