Czas wolny

Najlepsze męskie perfumy niszowe – odkryj mniej znane zapachy dla mężczyzn

• Zakładki: 20


Szukając kolejnego, interesującego zapachu, najczęściej sięgamy po popularne perfumy jeszcze bardziej znanych projektantów. Warto jednak czasami odejść od tego utartego schematu, by odkryć zupełnie nowe, oryginalne zapachy – męskie perfumy niszowe. Wśród nich znajdziemy niepowtarzalne kompozycje, które na długo zapadną nam w pamięć i dzięki którym poczujemy się naprawdę wyjątkowo. Dzisiaj zaprezentujemy kilka propozycji niszowych perfum dla mężczyzn – poznaj zapachy inne od wszystkich!

Perfumy niszowe dla mężczyzn – oryginalne zapachy drzewne od Montale

Drzewne nuty zapachowe w perfumach nie są niczym wyjątkowym. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie szczegóły decydują o tym, że zapachy Montale zaliczamy do niszowych perfum dla mężczyzn.

Montale Red Vetiver to kompozycja o orientalno-drzewnym zapachu. Ostry pieprz połączono tu ze świeżą wetiwerią – wydaje się, że kontrast ten zaważył na niszowości tych perfum. Ponadto znajdziemy w nich paczuli, grejpfrut, cedr oraz balsam peruwiański. Ciekawostką jest również opakowanie – flakon został wykonany z aluminium, który zapobiega ulatnianiu się składników i tym samym wydłuża trwałość perfum.

Montale Black Aoud to perfumy o drzewno-kwiatowym zapachu. Przeważa w nich nuta ciepłej żywicy – agar otulonhy jest różą, paczuli, mandarynką, labdanum i piżmem. Zapach jest bardzo trwały, intensywny i na myśl przywodzi nam kraje arabskie. Polecamy go osobom, które lubią orientalne nuty zapachowe.

Polskie perfumy niszowe unisex od Bohoboco

Bohoboco to polska marka perfum unisex, stworzona przez Michała Gilberta Lacha. Jak twierdzi ich twórca, kompozycje zapachowe zostały stworzone z myślą o emocjach i doświadczeniach z przeszłości, dlatego tak łatwo odkryć w nich nostalgię, ale i energię, która napędza nas do działania. Choć wszystkie perfumy Bohoboco to zapachy unisex, nietrudno wyróżnić wśród nich te, które częściej przypadają do gustu kobietom oraz te, po które chętniej sięgają mężczyźni.

Bohoboco Wild Carrot Oud to orientalno-drzewny zapach z wyraźną ziemistą nutą. W kompozycji tej znajdziemy marchew, bergamotkę, cynamon, suche drewno, cedr, tytoń, skórę i styraks. To propozycja dla panów, którzy gustują w intensywnych, wyrazistych i głębokich zapachach, dla niektórych te perfumy niszowe mogą być zbyt ciężkie.

Bohoboco Dark Vinyl Musk odwołuje nas do nadziei oraz doświadczeń, które na przestrzeni lat zbudowały naszą osobowość. Odnajdujemy w nich nuty żywiczne, piżmowe i owocowo-syropowe. Na bardzo oryginalny zapach składają się czystek, drzewo sandałowe, róża, kadzidło, nuty balsamiczne, styrak, labdanum, piżmo oraz syntetyczne skóra i piżmo.

Warto podkreślić, że perfumy niszowe Bohoboco są produktem wegańskim. Są zaperfumowane aż w 30%, dzięki czemu utrzymują się na skórze bardzo długo. Niszowe perfumy kupisz w perfumerii internetowej Kalaaps – zapraszamy!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *