Podróże

Typowe urazy, które mogą wystąpić podczas podróży

• Zakładki: 267


Podróżowanie to niewątpliwie jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu, jednakże często niosąca za sobą ryzyko wystąpienia różnych urazów. Wchodzenie w miejsca, których nie znamy, czy realizowanie czynności, których dotąd nie robiliśmy może doprowadzić do poważnych kontuzji. Aby uniknąć skrócenia podróży z powodu obrażeń oraz wielomiesięcznych rehabilitacji, bądź ostrożny. Przedstawiamy kilka najczęstszych urazów.

Urazy drogowe

Jeżeli przebywamy na wakacjach w innym kraju i uczestniczymy tam w ruchu drogowym, możemy być narażeni na różne obrażenia. Upewnij się, że wiesz jakie są lokalne przepisy i zwyczaje drogowe, zanim podejmiesz jazdę samochodem, bądź wędrówkę jako pieszy. Dowiadując się odpowiednio wcześniej o zasadach lokalnego ruchu drogowego, zmniejszasz ryzyko na wystąpienie wypadków.

Poślizgnięcia i upadki

Obrażenia, które powstają podczas podróży w wyniku upadków najczęściej są spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu. Wypicie dużej ilości może wiązać się z utratą równowagi i przewrócenia. Dlatego warto ograniczyć litraż i pochodzić do tego tematu z rozsądkiem.

Ukąszenia dokonane przez zwierzęta

W trakcie podróży możemy doświadczyć ukąszenia przez zwierzę, szczególnie wtedy, gdy podróżujemy w jakieś egzotyczne miejsce. Może to być zarówno ugryzienie psa, jak i komara, pająka czy węża. Wszystkie te ukąszenia mogą prowadzić do powstania poważnych urazów. Zatem, jeżeli jest to możliwe, unikaj kontaktu ze zwierzętami, szczególnie z tymi, które są dzikie i bezpańskie i wyposaż się w odpowiednie środki np. owadobójcze – zaoszczędzisz sobie w ten sposób wiele stresu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
430 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *