Rodzina

Montaż drutu kolczastego. O czym pamiętać?

• Zakładki: 21


Ogrodzenie działki to jedna z najważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać budując dom czy gospodarstwo. Czasem w trosce o bezpieczeństwo konieczne będzie założenie drutu kolczastego.

Drut kolczasty to zazwyczaj splot trzech drutów wyposażonych w kolce. Drut wykonany jest ze stali i może pełnić funkcję samodzielnego ogrodzenia lub być dodatkiem do innego ogrodzenia. Drut kolczasty dodaje się często do ogrodzeń w formie siatek i paneli. Druty kolczaste zazwyczaj wykorzystuje się na placach budowy czy np. w miejscach wypasu bydła. 

Przed zamontowaniem drutu kolczastego trzeba jednak pamiętać, że budowa takiego ogrodzenia jest regulowana przez przepisy prawne. Ogrodzenie posesji w żaden sposób nie może zagrażać ludziom, ani zwierzętom, drut kolczasty musi więc być umieszczony na wysokości minimum 1,8m, dodatkowo w przypadku ogrodzeń powyżej 2,2m konieczne będzie zgłoszenie budowy odpowiednim urzędom. Wybierając drut kolczasty warto zdecydować się na drut ocynkowany, dzięki temu będzie on bardziej wytrzymały  i odporny na wilgoć czy wahania temperatury. 

Dodatkowo drut ocynkowany oznacza mniejsze ryzyko korozji. Drut kolczasty warto zamówić u sprawdzonego producenta. Warto postawić na trwałość wykonania i wysoką jakość produktu. Wagę i średnicę drutu trzeba dostosować do specyfiki swojego ogrodzenia. Średnia cena drutu kolczastego to ok 60-70 groszy za metr. Choć najpopularniejsze są druty standardowe w szarym kolorze, to na rynku łatwo można znaleźć także np. druty w kolorze zielonym czy czarnym.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producent ogrodzeń – tanidrut.com.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *