Czas wolny

Młot wyburzeniowy Bosch

• Zakładki: 28


Młot wyburzeniowy to narzędzie do tzw. czarnej roboty, gdzie potrzeba siły i wydajności. Inwestując w taki sprzęt, powinniśmy pamiętać, żeby wybrać model radzący sobie w najtrudniejszych warunkach. Młoty wyburzeniowe marki Bosch sprawdzą się tu doskonale!

Prace rozbiórkowe wymagają naprawdę solidnego sprzętu, czyli takiego, który ma dużo siły i radzi sobie w ciężkich warunkach przez długi czas. Musi więc być wyposażony w silnik o naprawdę dużej mocy, mechanizm udarowy, przekładnię i dłuto. Wiadomo, że rynkowa oferta jest bardzo bogata i dostępne są sprzęty o różnych parametrach, niemniej warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, które od lat niezmiennie dostarcza marka Bosch.  Z tego względu chcielibyśmy zaoferować młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-28, który cechuje się doskonałymi parametrami.

Moc urządzenia – jaka powinna być?

Jednym z ważniejszych jest jego moc. Jego zakres pokaże nam, z jakiem urządzeniem mamy do czynienia. Planując wyburzenie twardych płyt betonowych, powinniśmy zainwestować w sprzęt o mocy powyżej 1000 W. Młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-28 dysponuje bardzo dużą siłą – 1750 W, więc możemy być pewni, że poradzi on sobie z naprawdę ciężkimi i wymagającymi zadaniami. 

Energia udaru – jakie ma znaczenie?

Kolejnym równie istotnym, co moc, parametrem, jest energia udaru. To od niej bowiem zależy, czy młot skruszy betonowe płyty i inne tego rodzaju materiały. Mocny młot wyburzeniowy powinien dysponować energią udaru minimum 20 J. Jedne z silniejszych sprzętów tego typu mają energię udaru 60 J. W tym wypadku zarówno stropy zalane betonem, jak i fundamenty nie stanowią dla niego przeszkody. I tu młot wyburzeniowy Bosch GSH 16-28 może pochwalić się doskonałymi osiągami – energią udaru o wartości 45 J.

Częstotliwość udaru – na co wpływa?

Nie można też zapomnieć o innym bardzo ważnym czynniku – częstotliwości udaru, co oznacza liczbę uderzeń na minutę, jaka wykonywana jest przez mechanizm udarowy. Efektywną pracę zapewniają młoty i częstotliwości udaru wynoszącą 1000 uderzeń na minutę. W przypadku opisywanego młota ta liczba jest trochę wyższa – 1300.

Co jest dodatkowo istotne?

Wybierając młot wyburzeniowy, warto też zapoznać się z innymi parametrami, jak prędkość obrotowa (minimalna powinna wynosić przynajmniej 1000 obrotów na minutę), możliwość blokady pracy ciągłej (zapewnia to wygodę, bo nie trzeba podtrzymywać włącznika podczas pracy) czy długość przewodu zasilającego (lepiej, jak jest dłuższy i wynosi 5-6 metrów). Poza tym zwróćmy uwagę na wagę młota i to, jaki rodzaj uchwytu posiada. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Elektromajster.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *