Rodzina

Menu na 18. Urodziny

• Zakładki: 38


18. rocznica urodzin to bardzo szczególna data. Tego dnia dziecko staje się dorosłym w pełnym tego słowa znaczeniu. Zyskuje prawa osoby pełnoletniej, ale także pełną odpowiedzialność za swoje działania. To dzień, na który każdy nastolatek czeka z utęsknieniem. W większości rodzin dzień ten jest uznawany za jedno z najważniejszych uroczystości rodzinnych i z tej okazji organizowane jest przyjęcie dla bliskich i znajomych jubilata. Podpowiadamy, jakie menu sprawdzi się podczas imprezy z okazji 18. urodzin.

Drobne przekąski

18. urodziny nastolatkowie świętują głównie w gronie swoich rówieśników. Spędzają czas wspólnie bawiąc się i tańcząc. Dlatego zamiast przygotowywać obiad z trzech dań i deser z kawą i ciastem lepiej postawić na wygodne przekąski, które można wziąć do ręki i zjeść na stojąco. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju koreczki, babeczki z wytrawnym nadzieniem oraz małe kanapki na „jeden raz”. Warto też postawić na stołach słone i słodkie przekąski takie jak chipsy, paluszki czy ciastka.

Napoje

Na imprezie przygotowywanej dla nastolatków najlepiej sprawdzają się napoje gazowane oraz soki. Na stołach powinna znaleźć się również woda dla tych, którzy preferują właśnie ten napój. Warto też pomyśleć o ciepłych napojach takich jak kawa i herbata.

Tort urodzinowy

Żadna 18-stka nie może odbyć się bez tortu urodzinowego. Ciasto powinno być duże, aby każdy z gości mógł choćby spróbować tego specjału. Najlepiej też, aby swoim wyglądem nawiązywało do tematu uroczystości. Wiele ciekawych propozycji na torty na 18 umieszczonych jest na stronie warszawskiej Cukierni Cieślikowski. Można tam znaleźć inspirujące pomysły na torty lub zamówić gotowe ciasto.

Alkohole

Jednym z przywilejów osób pełnoletnich jest możliwość legalnego picia alkoholu. Dlatego też podczas 18-stkowej imprezy na stole zazwyczaj pojawia się szampan, a niekiedy również inne napoje alkoholowe. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy uczestnicy zabawy są już pełnoletni, dlatego dla nieco młodszych należy przygotować szampan bezalkoholowy – do wzniesienia toastu za jubilata.

18. urodziny obchodzi się tylko raz w życiu. Dlatego warto zadbać, aby impreza organizowana z tej okazji zapadła na długo w pamięć jej uczestnikom.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
156 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *