Czas wolny

Liczne koncerty i charyzma – o przepisie na sukces zespołu Classic opowiadają twórcy portalu Disco Polo Info

• Zakładki: 18


Zespół Classic należy do najpopularniejszych grup disco polo. Założony w 1992 roku zespół często zmieniał skład, jednak już od 1993 roku nieustannie występuje w nim Mariusz Winnicki, najbardziej rozpoznawalny muzyk zespołu Classic. Czemu grupa zawdzięcza tak duży sukces?

Trasy koncertowe zespołu Classic w Polsce, Europie i USA

Zespół Classic swoją popularność zawdzięcza oczywiście licznym przebojom, dzięki którym muzycy stali się rozpoznawalni już w 1994 roku. O pierwszym albumie i tytułowym singlu Jolka, Jolka mogliśmy usłyszeć w Muzycznej Skrzynce Teleexpressu. Drugim singlem z tego krążka była piosenka Piękną miałaś twarz. W 1997 roku zespół Classic odwiedza Polonię w Austrii i Niemczech, a w 1999 w Grecji. W kolejnym roku grupa zagrała aż 172 koncerty, by w kolejnych latach grać ich niewiele mniej. W 2003 roku supportują takie zespoły, jak Elektryczne Gitary, Róże Europy czy De Mono. Kolejne lata to kolejne trasy koncertowe i muzyczne wydarzenia, jednak dla zespołu najważniejszą z nich była ta, którą odbyli w 2007 roku po USA. Mimo to zespół Claasic nie zwalnia tempa i w kolejną trasę po USA oraz Kanadzie udają się w już rok później. Uprzednio jednak supportowali w Polsce zespół Modern Talking.

Kolejne lata to koncerty, praca nad kolejnymi przebojami i udział w wielkich wydarzeniach muzycznych. Gra na żywo oraz charyzma Mariusza Winnickiego z całą pewnością pomogły zespołowi zdobyć sympatię oraz uznanie publiczności.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
106 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *