Popyt na auta sprowadzane z USA stale rośnie, mimo że o wiele łatwiej jest nabyć pojazd pochodzący z obszaru Unii Europejskiej.
Dzieje się tak między innymi dlatego, że samochody amerykańskie w dalszym ciągu uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę historię motoryzacji zza oceanu oraz nieco odmienne podejście tamtejszych konstruktorów do wytrzymałości i mocy aut amerykańskich.
Biorąc pod uwagę trwałość, wyposażenie, design i tradycję, samochody z USA nie mają sobie równych w świecie. Nie chodzi o sam komfort. Liczy się ten wyjątkowy ryk potężnego silnika, masywna maska i ogromne koła. To po prostu pojazdy dla znawców gatunku.
Okazuje się, że sprowadzenie auta zza oceanu często jest mniej kosztowne aniżeli zakup czterech kółek w Europie, nie mówiąc już o rynku krajowym.
Pomimo że koszty sprowadzenia auta z USA obejmują także opłaty proceduralne, w dalszym ciągu cena pojazdu jest atrakcyjna.
Składniki kosztów sprowadzenia auta z USA:
- Opłaty portowe
- Cło
- VAT
- Kaucja
- Transport morski i lądowy
- Akcyza
Poszczególne składniki kosztów będą się od siebie różnić w zależności od obszaru gospodarczego, do którego fracht będzie skierowany, jednak w dalszym ciągu oferta wydaje się korzystna.
Warto pamiętać, iż nabywca nie ponosi trudów osobistego stawienia się na terytorium Stanów Zjednoczonych, omijają go zabiegi proceduralne, nie musi także znać stosownych przepisów ani języka. Wystarczy, że jest w stanie zapanować nad potężną maszyną, wzbudzając tym samym podziw, a nawet zazdrość innych użytkowników dróg.Artykuł powstał przy współpracy z firmą Moto Poland — import aut z USA http://moto-poland.pl/.
Fot. Shutterstock