Czas wolny

Jura Krakowsko- Częstochowska to raj dla wspinaczy!

• Zakładki: 17


Złapałeś zajawkę podczas wspinania na sztucznej ściance? Najwyższy czas spróbować swoich sił w skałach! Dla wielu osób, to naturalna droga w rozwoju wspinaczkowych umiejętności, ale również wyższy „stopień wtajemniczenia”. Kiedy otoczony naturą możesz wspinać się w gronie osób podzielających Twoją pasję, czujesz się, że jesteś we właściwym miejscu na ziemi. 

Zanim zdecydujesz się na samodzielną wyprawę w skały, warto poznać zasady, które tam obwiązują, a przede wszystkim poznać przydatne techniki asekuracji, ponieważ bezpieczeństwo Twoje i innych zawsze jest na pierwszym miejscu. Z myślą o nowicjuszach we wspinaczce skalnej powstało kilka rodzajów kursów wspinania w skałach, m.in. na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Sprawdź, jaki kurs będzie najlepszy dla Ciebie!

Kurs wspinania w skałach

W ramach kursu wspinania w skałach możesz nauczyć się wspinania na różnych rodzajach podłoża. Co ważne, szkolenia organizowane są w różnym trybie – tygodniowym lub weekendowym i zazwyczaj wyznaczonych jest kilka terminów. 

Jeżeli otrzymałeś rekomendacje od znajomych na temat konkretnego instruktora PZA i zależy Ci na zdobyciu umiejętności pod jego czujnym okiem, warto zaplanować kurs już przed sezonem (wiosna – lato – jesień) lub kilka tygodni przez wybranym terminem, aby mieć pewność, że znajdzie się dla nas miejsce. Certyfikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, jak Grzegorz Mróz prowadzą szkolenia praktycznie przez cały rok i mają dostępne terminy na swojej stronie https://www.goup.pl/kalendarz-kursow-goup

Czego nauczyć się na kursie?

Kursy wspinania w skałach nastawione są prawie w 100% na szkolenie praktycznych umiejętności. Podczas kursu nauczysz się poprawnego posługiwania sprzętem wspinaczkowym, budowania stanowisk i zjazdów – każdy kurs jest zgodny z formułą Polskiego Związku Alpinizmu. 

Rozwijaj swoją pasję i poznaj ludzi, którzy tak jak Ty kochają ten sport i góry. Spędzisz z nimi czas w super atmosferze i rozwiniesz znajomości na lata! 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *