Czas wolny

Jak wybrać poligon do paintballu?

• Zakładki: 14


Nigdy nie grałeś w paintball i chcesz mieć idealny pierwszy raz? A może za Tobą setki rozgrywek i masz ochotę na coś nowego, wyjątkowego? Przeczytaj poradnik, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze poligonu do gry w paintball!

Paintball w terenie naturalnym

Jeżeli chcesz zagrać w paintball w terenie jak najbardziej naturalnym, nietkniętym ręką człowieka – albo sprawiającym takie wrażenie – wybierz poligon w lub przy lesie. Gęsty las, liczne drzewa i rozległe krzaki to doskonałe kryjówki dla drużyn. Wartościowymi obiektami naturalnymi są także górki i doły o wielkości jednej osoby dorosłej bądź większe.

Atrakcje na poligonie do paintballu

Poza naturalnymi atrakcjami i przeszkodami – rzekami, jeziorami, powalonymi drzewami w lesie – warte uwagi są te stworzone ręką człowieka. Przykładowo jeśli udasz się na paintball w Uniejowie, czekają Cię mniejsze i większe opuszczone budynki, ruiny, wysokie mury, bunkry, ambony, okopy, tajemne przejścia, tunele i betonowe instalacje. Każdy zaułek to potencjalna kryjówka dla Ciebie lub przeciwnika. Na takim poligonie udoskonalisz czujność, spryt, uważność. Nauczysz się skutecznie szukać innych, samemu pozostając niezauważonym.

Klimat na paintballu

Jeśli chciałbyś sprawdzić się na poligonie tematycznym, np. postapokaliptycznym, wojennym lub kosmicznym, poszukaj właśnie takiego. A może do rozgrywki chciałoby dołączyć Twoje dziecko? Na wspomnianym wyżej poligonie w Uniejowie przyjmowane są także grupy juniorskie, które otrzymują sprzęt dostosowany do młodego wieku. Ich gra toczy się pod czujnym okiem instruktora, więc mali uczestnicy są bezpieczni.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Poligonpaintball.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *