Rodzina

Jak wybrać komplet garnków na prezent? Podpowiada firma Gerlach

• Zakładki: 38


Dostałeś zaproszenie na okrągłe urodziny bliskiej osoby, ślub przyjaciół czy też parapetówkę i absolutnie nie wiesz, co powinieneś kupić? Z pomocą przychodzi firma Gerlach, renomowany producent sztućców i naczyń, który istnieje od ponad 250 lat. Komplet garnków to praktyczny i trwały prezent, który sprawdzi się zarówno w przypadku miłośników gotowania, jak i osób rozpoczynających nowy rozdział swojego życia. To również doskonały prezent dla osób, które teoretycznie mają wszystko. Dowiedz się, jak wybrać idealny komplet garnków na prezent.

Jak wybrać odpowiedni komplet garnków na prezent?

Wybierając komplet garnków na prezent, możesz brać pod uwagę wyłącznie wygląd naczyń, dopasowując je do wystroju kuchni lub też wielkość kompletu – np. mniejsza ilość elementów w zestawie na urodziny i większa w przypadku ślubu. Warto jednak poznać preferencje kulinarne osoby, którą zamierzasz obdarować, gdyż nie chodzi o to, by prezent stał i kurzył się ze względu na niedopasowanie do preferowanego sposobu gotowania czy też posiadanej kuchenki. Od ustalenia, z jakiego typu kuchenki korzysta lub korzystać będzie dana osoba, powinieneś rozpocząć poszukiwania idealnego kompletu garnków. Szczególne wymagania ma płyta indukcyjna, więc automatycznie niektóre komplety garnków będą poza twoim zasięgiem – wszystko przez nieodpowiednie dno. Choć za uniwersalny wybór uważa się garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które są trwałe i znakomicie wpisują się w różne style wnętrzarskie, możesz zdecydować się również na garnki żeliwne, z powłoką ceramiczną, zestaw garnków granitowych czy też naczynia typowo do indukcji. 

Nie zapomnij o funkcjonalności 

Jeśli wybrałeś materiał, kolor garnków, ich rozmiar, wielkość zestawu, a ponadto upewniłeś się, że będą współpracować z danym typem kuchenki, czas na zadbanie o funkcjonalność naczyń. Powinny mieć ergonomiczne uchwyty i pokrywki z odpowietrznikami. Warto również poszukać kompletu garnków  z podziałkami litrażowymi, które pozwalają na dokładne odmierzanie płynów. Zwróć uwagę na dno garnków. Powinno mieć przynajmniej trzy warstwy. Naczynia Gerlach na ogół mają dno zbudowane z 3 lub 4 warstw, w które wbudowany jest dysk aluminiowy o jednolitej powierzchni. To wszystko sprawia, że ciepło jest równomiernie dystrybuowane ciepło, pozwalając na skrócenie czasu gotowania. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *