Rodzina

Sposoby na bycie lepszym partnerem

• Zakładki: 287


Pozostawanie w związku wiąże się z codziennymi wzlotami i upadkami. Najbardziej rozwinięte i najzdrowsze relacje mają ci partnerzy, którzy regularnie i świadomie sprawdzają jak mają się sprawy i w razie potrzeby wprowadzają zmiany w swojej relacji. Warto ocenić swój wkład w związek i pomyśleć co mogę zrobić, by związek był bardziej wartościowy.

Zadbaj o swój sen

Dbanie o sen pozytywnie wpływa nie tylko na Ciebie, ale także na Twój związek. Brak snu negatywnie wpływa na Twoją energię , sprawność umysłu oraz nastrój. Ponadto, osoby niewyspane mają obniżoną glukozę, co negatywnie przekłada się na zdolności samokontroli.

Podejmij działanie

Istnieją pewne zachowania, których wykonywanie pozytywnie przekłada się na obopólne szczęście. Przede wszystkim, bądź pozytywny, wyrażaj zadowolenie i przyjemność ze wspólnie spędzanego czasu. Staraj się zrozumieć swoją partnerkę, słuchaj, nie osądzaj. Dodaj jej pewności siebie, przypomnij co dla Ciebie znaczy. Dziel się uczuciami i zachęcaj partnerkę, by robiła to samo.

Bądź dobry

Aby być dobrym partnerem, zacznij od bycia dobrym dla siebie. Badania potwierdzają, że dbanie o siebie i o swoje samopoczucie bezpośrednio przekłada się na to, jacy jesteśmy w naszych związkach. Jeśli jesteśmy zadowoleni z samych siebie, nasza radość bezpośrednio przekłada się na jakość relacji. Dlatego, jeżeli czujesz się źle sam ze sobą, zadbaj o zmianę jak najszybciej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
513 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *