Czas wolny

Idealny materiał na pościel? Wybieramy tkaniny pościelowe!

• Zakładki: 34


Każdy z nas w łóżku chce się czuć komfortowo, by móc zregenerować siły i przygotować się na kolejny dzień. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana pościel, a konkretnie materiał pościeli mający duży wpływ na jakość naszego snu. Jakie tkaniny pościelowe są najlepsze?

Bawełniane tkaniny pościelowe

Jaka powinna być idealna pościel? Przede wszystkim przyjemna w dotyku i na tyle ciepła, byśmy w nocy nie zmarznęli. Najlepszym wyborem na tkaniny pościelowe wydają się materiały pochodzenia naturalnego, czyli bawełna, len czy jedwab. Dzięki temu, że zapewniają wentylację, nasze ciało nie poci się w nocy i może bez problemu wypocząć. Co więcej, takie środowisko nie sprzyja rozwojowi bakterii, a ma to ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto także wiedzieć, że zwiewne tkaniny na pościel spowalniają procesy starzenia się skóry.

Do szycia pościeli w dalszym ciągu najczęściej wykorzystuje się bawełnę. Jest to budżetowa wersja naturalnej tkaniny, która doskonale odprowadza wilgoć, zatrzymuje ciepło oraz jest przyjemna w dotyku. Nie wymaga także specjalnego obchodzenia się podczas prania czy prasowania. Do wad materiału bawełnianego możemy zaliczyć podatność na gniecenie się, ale nie jest to duży minus. Wśród wariantów pościeli bawełnianych możemy wymienić między innymi pościel z kory, flaneli, satyny, adamaszku, dżerseju czy też batystu. Ostateczny wybór tkaniny zależy również od indywidualnych preferencji takich jak wzór, kolor, grubość czy wielkość.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fratex.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *