Rodzina

Gra Koło Fortuny – dużo emocji i świetna zabawa

• Zakładki: 30


Twoje dziecko lubi oglądać z Tobą telewizyjne teleturnieje? A może chcesz pokazać mu, że rywalizacja w grupie może być świetną zabawą? Kup grę Koło Fortuny i zorganizujcie sobie teleturniej w domu. Przeczytaj i dowiedz się, ile zalet ma Koło Fortuny – gra edukacyjna dla dzieci w różnym wieku.

Jak wygląda zabawkowe Koło Fortuny?

To kolorowe, duże koło z oznaczeniami pól z liczbami i literami alfabetu. Są także 4 pola z Jokerem. Koło montuje się na solidnym, drewnianym stojaku, na którym zamontowany jest plastikowy wskaźnik wyboru. Ponadto wszystkie pola mają niewielkie patyczki, które w trakcie kręcenia uderzają o wskaźnik. Wydają przy tym dźwięki do złudzenia przypominające te z telewizyjnego koła fortuny. Taką grę można wykorzystać zarówno do nauki, jak i do zabawy. Może ona urozmaicić gry planszowe, zastępując kostkę do losowania. Poza tym kręcenie kołem wspiera refleks u dzieci i zmysł dotyku. Maluchy uczą się, ile siły musza włożyć w kręcenie, aby wylosować upatrzoną cyfrę lub literę, unikając przy tym wylosowania pechowego Jokera.

Koło Fortuny – gra o wartościach edukacyjnych

Gra Koło Fortuny sprawdzi się podczas grupowej zabawy w loterię polegającą na zbieraniu maksymalnej liczby punktów. Dzięki temu dzieciaki szybciej zapamiętają literki i cyfry, a starsze łatwiej naucza się dodawać i odejmować. Pola oznaczone literami można wykorzystać do wymyślania wyrazów rozpoczynających się wylosowaną literą. Dzięki temu dzieci poszerzą zasób słownictwa i szybciej opanują naukę alfabetu. Przy okazji łatwiej nauczą się nazw poszczególnych kolorów, bo będą je widziały na kole. Starsze dzieciaki mogą układać zdania albo podawać nazwy miast czy państw. Pomysłów na zabawę może być wiele, a wymyślanie ich zależy od kreatywności uczestników. Dzieci i opiekunowie sami mogą stworzyć reguły swojej gry, a potem ich przestrzegać podczas zabawy. Poza tym zabawa w Koło Fortuny uczy zdrowej rywalizacji, ale też przegrywania. Osoba, która wylosuje Jokera, straci punkty albo kolejkę w grze. Wygra ta osoba, która zgromadzi najwięcej punktów albo odgadnie najwięcej wyrazów.

Komu gra Koło Fortuny sprawi najwięcej radości?

Koło Fortuny to świetna gra dla grupy dzieci. Może to być rodzeństwo czy też grupka zaprzyjaźnionych maluchów. Równie dobrze sprawdzi się jako gra rodzinna rodziców z dzieciakami. Grę tę poleca się także jako element wyposażenia żłobków, przedszkoli, świetlic i klubików dziecięcych. Może być też elementem edukacyjnym podczas zajęć wyrównawczych lub edukacyjnych na świetlicach środowiskowych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lidibrii, oferującą zabawki stymulujące rozwój dzieci. Więcej informacji znajdziesz na stronie lidibrii.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
150 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *