Motoryzacja

Dodatkowe lusterka do samochodu- czy warto w nie zainwestować

• Zakładki: 27


Lusterka to jeden z najważniejszych elementów w każdym samochodzie osobowym. Dzięki nim mamy odpowiednią widoczność, a zatem jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po drodze. Warto wiedzieć, że fabrycznie zamontowane lusterka to nie jedyna opcja, która jest dostępna do wyboru. Zaopatrując się w dodatkowe lusterka znacząco zwiększamy widoczność, a co za tym idzie – także zakres naszego bezpieczeństwa. W poniższym artykule omawiamy, jakie korzyści wiążą się z zakupem dodatkowych lusterek do samochodu.

Rola lusterek w samochodzie 

Bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu osobowego to absolutna podstawa. Aby jeździć w sposób bezpieczny i komfortowy, trzeba pamiętać o tym, by nasz pojazd był wyposażony w odpowiednie akcesoria. Dzięki temu ryzyko wystąpienia kolizji będzie znacznie ograniczone. Jednym z najważniejszych elementów są lusterka. Bez nich bezpieczne prowadzenie samochodu jest całkowicie niemożliwe. 

Właściwie ustawione lusterka zewnętrzne i wewnętrzne zapewniają osobie prowadzącej pojazd wysoki poziom bezpieczeństwa oraz usprawniają prowadzenie pojazdu. Lusterko wsteczne i boczne pozwala na sprawdzenie, co dzieje się dookoła pojazdu. Okazuje się, że wiele osób inwestuje również w lusterka dodatkowe. 

Kupując dodatkowe lusterka zwiększamy widoczność oraz znacznie poszerza się obszar, który możemy widzieć w odbiciu. Dzięki temu mamy większą pewność co do realizowanych manewrów na drodze. Kupując dodatkowe lusterko pole widzenia kierowcy rozszerza się o tzw. martwe pole. Jest to szczególnie istotne w trakcie wyprzedzania bądź zmieniania pasa ruchu. 

Jak zamontować dodatkowe lusterka? 

Ogromnym atutem dodatkowych lusterek samochodowych jest fakt, że do ich montażu nie są potrzebne nam specjalne narzędzia. Wystarczy zamontować je na głównym lusterku bocznym. Cała czynność nie powinna zająć więcej niż dwie minuty. 

Wystarczy, że usuniemy folię i taśmę zabezpieczającą, wyregulujemy lusterko oraz umieścimy je na górze od strony kierowcy. Montaż takiego lusterka jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla początkujących kierowców, ale także dla tych bardziej doświadczonych, dla których priorytetem jest jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Wysokiej jakości lusterka dodatkowe zazwyczaj wyróżniają się tym, że nie zmieniają jakości odbijanego obrazu oraz pasują do praktycznie każdego typu lusterek. Nie ma się zatem co dziwić, że tak wiele osób inwestuje w tego typu akcesoria. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklepbraders.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
49 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *