Prawo i finanse

Dla kogo dedykowany jest faktoring?

• Zakładki: 31


Faktoring to obecnie bardzo pożądana usługa finansowa. Jest to rozwiązanie polegające na tym, że firma faktoringowa dokonuje wykupu faktury, która ma odroczony termin płatności (przy czym faktura nie może być przeterminowana). 

Faktoring to usługa nie tylko dla wielkich firm

Faktoring przez wiele lat kojarzył się z tym, że mogły z niego korzystać duże i średnie firmy. Najmniejsze biznesy nie miały żadnych szans na wykup faktur. Obecnie faktorant to nawet mikrofirma. Taka zmiana w faktoringu jest ukłonem w kierunku małych przedsiębiorstw, których w Polsce jest wiele, a poza tym to właśnie niewielkie firmy mogą najczęściej potrzebować usług faktoringowych. Dzięki faktoringowi każda firma ma szansę na przetrwanie w trudnych dla gospodarki czasach, a także może myśleć o rozwoju swojej działalności, bez obaw, że któryś z klientów nie zapłaci za fakturę w ustalonym terminie.

Korzyści płynące z faktoringu

Jedną z najcenniejszych korzyści jest to, że firma może od razu otrzymać środki z faktury. Nie musi czekać na przykład kilku tygodni czy miesięcy na przelew od kontrahenta. Dzięki temu nie tworzą się finansowe zatory i firma nie wpada w zadłużenie. Takowe może się generować, gdy przedsiębiorstwo ma problem z terminowymi płatnościami ze strony klientów. Zaległości w ZUS czy w Urzędzie Skarbowym to problem, który może ściągnąć na firmę egzekucję z kont bankowych i majątku. Jak jest do wyboru faktoring, to po co narażać się nieprzyjemne sytuacje w urzędach państwowych czy na drogie kredyty bankowe na bieżącą działalność?Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
78 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *