Zdrowie

Czym są kosmeceutyki?

• Zakładki: 43


Jak zdradza nazwa, kosmeceutyki stanowią rodzaj kosmetyków. Czym jednak są tak dokładnie? Jak działają? Gdzie można je dostać? Przeczytaj artykuł i uzyskaj podstawowe informacje o kosmeceutykach!

Kosmeceutyki, czyli…

Tradycyjne preparaty dostępne w drogerii nazywa się po prostu kosmetykami. Podobne preparaty, jednak nastawione na pielęgnację skóry problematycznej i nierzadko zmienionej chorobowo, noszą nazwę dermokosmetyki. Tym czasem jest jeszcze trzecia grupa, którą stanowią właśnie kosmeceutyki. Ogólnie rzecz biorąc, są tym samym lub bardzo podobnym produktem do dermokosmetyków. Nazwę wzięły od połączenia słów kosmetyki i farmaceutyki. Drugi termin odnosi się do środków leczniczych i wskazuje na prozdrowotny charakter kosmeceutyków. Dzięki stosowaniu ich łagodzi się stany zapalne i poparzenia, pielęgnuje skórę trądzikową czy atopową, zapobiega reakcjom alergicznym, niweluje przebarwienia.

Uwaga! Kosmeceutyki nie są nazwą prawną, więc samo zaliczenie konkretnego preparatu do tej grupy nie przesądza jeszcze o leczniczym działaniu. Zawsze zwracaj uwagę na skład.

Popularne kosmeceutyki do skóry problematycznej

Dużą popularnością w grupie środków pielęgnacyjno-leczniczych cieszą się kosmeceutyki iS Clinical. To produkty w pełni naturalne i opracowane zgodnie z wiedzą naukową, podobnie jak farmaceutyki. Preparaty marki iS Clinical uwzględniają potrzeby osób z różnego rodzaju trądzikiem (młodzieńczym, różowatym), przebarwieniami, stanami zapalnymi, alergiami. Działają antyoksydacyjnie, chronią przed promieniami UV, łagodzą zmarszczki. Nadają się dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep.bio-med.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *