Prawo i finanse

Czy warto stworzyć kilka CV?

• Zakładki: 53


Aplikując na różne stanowiska, należy przygotowywać zróżnicowane listy motywacyjne, dopasowane do ogłoszeń pracodawców. A co z CV? Wystarczy jedno czy także należy stworzyć kilka wersji? Poznaj odpowiedzi, by zwiększyć szanse na zatrudnienie!

Inne stanowisko – inne CV?

Na szczęście w procesie szukania pracy nie będziesz musiał stworzyć tak dużej liczby CV jak listów motywacyjnych. Jeśli poszukujesz stanowiska w jednej branży, a tym bardziej w konkretnym zawodzie, prawdopodobnie wystarczy Ci pojedyncze dopracowane CV.

Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli aplikujesz na stanowiska w różnych branżach. Myślisz nad zatrudnieniem się w call center, zostaniem opiekunką do dzieci w agencji opiekunek lub początkującym marketingowcem? Na każdym z tych stanowisk waloryzowane będą inne cechy osobowościowe i doświadczenia zawodowe, dlatego powinieneś pomyśleć nad dywersyfikacją CV. Zobacz oferty, na które możesz aplikować: praca Częstochowa.

Kiedy jeszcze warto stworzyć kilka CV?

Kilka wersji CV to także dobry pomysł w przypadku aplikacji do firm działających w różnych krajach. Minimalną liczbą wersji są dwie: polska i angielska, jednak jeśli aplikujesz do firmy japońskiej, niemieckiej, rosyjskiej czy innej, warto, byś wykazał się znajomością dodatkowego języka już na etapie CV.

Inny powód stworzenia kilku CV to… testy! Możesz sprawdzić, jaki układ graficzny dokumentu bądź jakie informacje lepiej przekładają się wiadomości zwrotne od rekruterów. Dzięki temu do firm, na których zależy Ci najbardziej, wyślesz tę korzystniejszą, lepiej rokującą wersję CV.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *